Головна  →  Новини  →  20 серпня 2023

Знову лунають маніпулятивні заяви відносно мостів у столиці від деяких посадовців та «експертів»

Знову лунають маніпулятивні заяви відносно мостів у столиці від деяких посадовців та «експертів»

 

Вкотре зазначаємо, що за остані п’ять років в м.Києві поточними ремонтами оновлено 46 штучних спорудах, а в рамках капітальних робіт - 28.
Крім того, на цей рік заплановані й тривають капітальні ремонти на 5 об‘єктах мостового господарства і на 6 - поточні ремонти.
В 5-му технічному стані знаходяться 2 позакласних мости в місті Києві.
 
Міст Патона. Два роки тому, за наполяганням уряду, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України місто передало його для ремонту у проєкт «Велике будівництво».
Однак, влада міста не залишає цей об’єкт поза увагою та регулярно обстежує, здійснює критично важливі ремонтні роботи, щоб підтримувати його в робочому стані.
 
Також в аварійному стані міст Метро. Його конструкція за радянських часів була експериментальною, - таких мостів було всього кілька в СРСР. І на сьогодні залишився тільки в Києві. Інші такі мости розібрали.
За оцінками європейських фахівців, перебудувати Міст Метро коштує щонайменше 500 млн євро. До війни розроблявся проєкт і обговорювалося фінансування об’єкту із залученням експертів ЄБРР. Війна цю співпрацю поставила на паузу. Але місто розробляє проект першочергових протиаварійних робіт та планує розпочати оновлення мосту Метро наступного року. Нагадаємо, що частину цього мостового переходу - міст через Русанівську протоку – капітально оновили в 2020 році.
 
Місто робить усе можливе, щоб розвантажити й розпочати ремонт мосту Метро. Так, до кінця року планується запустити автомобільне сполучення між лівим і правим берегом Подільсько-Воскресенським мостовим переходом.
Нагадаємо, сьогодні місто ремонтує Північний міст та замінює деформаційні шви на Південному мосту.
Залишаються й інші «історичні недобудови» в столиці, як, наприклад, Дарницький міст. На ньому й досі повністю не завершено лівобережну розв’язку.
 
Наголошуємо, що мости - це об’єкти критичної інфраструктури і мають стратегічне значення для столиці, тому їх належний технічний стан, завжди був і залишається в пріоритеті для міста. Особливо в період воєнного стану.
Перейти до спискуВерсiя для друку